kontrolapodatkowa.pl

Twój przyjaciel w sporze z fiskusem

11.03.2016

Tagi:

Konferencja – ŁÓDZKIE SPOTKANIE NA STYKU PRAWA, PODATKÓW I BRANŻY TSL – 10 marca 2016 r.

 

 

W 10 marcDSC_0406a 2016 roku w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbyło się Łódzkie Spotkanie Na Styku Prawa, Podatków i Branży TSL. Konferencja została zorganizowana przez Kancelarię Mariański Group, z ramienia której jako prelegenci wystąpili prof. Adam Mariański, radca prawny Dorota Tarnowska, adwokat Bartosz Rodak, radca prawny Maciej Bratkowski, doradca podatkowy Tomasz Staruch, Aleksandra Krajewska, aplikant radcowski Jakub Barwaniec oraz aplikant adwokacki Kacper Sołoniewicz. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele wiodących firm z branży TSL z całego kraju.

 

Pierwsza część spotkania została poświęcona Sukcesji biznesu w firmach transportowych,w trakcie której Maciej Bratkowski wskazał uczestnikom najskuteczniejsze rozwiązania pozwalające na przekazanie firmy w ręce młodszego pokolenia, opisując przy tym w jaki sposób uniknąć wiążących się z tym zagrożeń.

 

 

Jakub Barwaniec zaprezentował zasady dostaw Intercoms oraz aspekty praktyczne Konwencji CMR. Aleksandra Krajewska przybliżyła uczestnikom zagadnienia związane z polityką samochodową firm w kontekście VAT oraz podatku dochodowego, natomiast Dorota Tarnowska przedstawiła analizę najnowszego orzecznictwa w zakresie rozliczania “Kabinówek”, czyli zasad rozliczania noclegów kierowców. Z kolei Tomasz Staruch zapoznał zaproszonych gości z zagadnieniem rozliczania kart paliwowych.image (2)

 

W trakcie szkolenia nie zabrakło również miejsca na omówienie zagadnień związanych z rozliczeniami podatku VAT dotyczącego paliw i usług magazynowania oraz rozliczeniami w podatku dochodowym dotyczących samochodów służbowych i prywatnych, które przybliżył naszym gościom Bartosz Rodak.

 

Firmy z branży TSL zostały objęte Krajowym Planem Działania Administracji Podatkowej na 2016 rok, zatem w trakcie konferencji nie mogło zabraknąć również miejsca na blok poświęcony Kluczowym aspektom dotyczącym kontroli podatkowej w branży TSL, który poprowadził Kacper Sołoniewicz.

 

Blok poświęcony kontroli podatkowej cieszył się na tyle dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy zaprosić Państwa na kolejne bezpłatne szkolenie poświęcone tym razem już wyłącznie Kontroli podatkowej i postępowaniu podatkowemu prowadzonemu wobec firm z branży TSL, które odbędzie się 14 kwietnia 2016 r. w siedzibie kancelarii w Łodzi przy ul. Tylnej 4c lok. 1. Szczegóły na temat nowego szkolenia zostaną przedstawione niebawem na kontrolapodatkowa.pl.