kontrolapodatkowa.pl

Twój przyjaciel w sporze z fiskusem

4.11.2016

Tagi:

Szkolenie dla BCC – Loża w Częstochowie – „Nowe i planowane rozwiązania w zakresie odpowiedzialności członków zarządu i osób trzecich”

W dniu 27 października 2016 roku Kancelaria rozpoczęła cykl szkoleń i dyżurów dla członków BCC, zrzeszonych w Częstochowskiej Loży.

 

 

Pierwszym tematem były zagadnienia związane z odpowiedzialnością członków zarządu i osób trzecich, w kontekście wprowadzonych i planowanych zmian. Wykład poprowadziła radca prawny Dorota Tarnowska z Departamentu Doradztwa Podatkowego i Prawnego oraz radca prawny Monika Wolska-Bryńska z Departamentu Kontroli Podatkowych.

 

 

dsc_0007Szkolenie rozpoczęto od omówienia odpowiedzialności wynikającej z prawa cywilnego i karnego, ze szczególnym uwzględnieniem zmian w zakresie zakazu prowadzenia działalności. Następnie, scharakteryzowano zmiany i różnice pomiędzy postępowaniem restrukturyzacyjnym i upadłościowym, poprzez pryzmat celów nowelizacji prawa w tym aspekcie. Natomiast, warsztat zamknięto wskazując na nowe rozwiązania w zakresie odpowiedzialności osób trzecich w prawie podatkowym, a także propozycje
co do tzw. rozszerzonej konfiskaty mienia.

 

Podczas spotkania eksperci odpowiadali na pytania uczestników, które wywiązały się
w dyskusji, szczególnie w kontekście kierunku proponowanych zmian.

 

 

Zapraszamy na kolejne szkolenia w tym cyklu, które odbędą się w siedzibie Loży
w Częstochowie:

10 listopada 2016 roku, godz. 10.00 – „Ceny transferowe – nowe obowiązki podmiotów powiązanych”;

29 listopada 2016 roku, godz. 10.00 – „Bezpieczne dokumentowanie sprzedaży, czyli transakcje bez ryzyka”.