kontrolapodatkowa.pl

Twój przyjaciel w sporze z fiskusem

11.10.2016

Tagi:

Spotkania transportowe – Poznań – szkolenie: „Kontrole podatkowe – kluczowe aspekty dotyczące branży TSL – ujęcie praktyczne”

W dniu 6 października 2016 roku rozpoczęła się kolejna edycja Spotkań transportowych. Pierwsze z nich odbyło się w Poznaniu. Są to cykliczne spotkania organizowane przez redakcję miesięczników TSL Biznes i Truck & Van wraz z partnerami.

 

sam_1143Jednym z partnerów merytorycznych Spotkań transportowych jest Kancelaria Prawno-Podatkowa Mariański Group. Ponadto, nasi prawnicy biorą udział w tych spotkaniach w roli ekspertów. W Poznaniu Kancelarię reprezentowali prawnicy z Departamentu Kontroli Podatkowych – doradca podatkowy Michał Sroczyński oraz radca prawny Monika Wolska-Bryńska, którzy dyżurowali przy stoisku eksperckim oraz poprowadzili szkolenie o tematyce: „Kontrole podatkowe – kluczowe aspekty dotyczące branży TSL – ujęcie praktyczne”.

 

Pierwsza część warsztatów dotyczyła Krajowego Planowi Działania Administracji na 2016 r., zwrócono uwagę na podobszary ryzyka najczęściej identyfikowane w branży TSL.

 

Następnie, omówiono obowiązki związane z ewidencjami i rejestrami. Kolejnym zagadnieniem były najczęściej identyfikowane błędy w tej branży. W ramach wspomnianego bloku przybliżono na czym polega proceder karuzel vat i jak można stać się nieświadomym uczestnikiem takiej karuzeli. Dodatkowo, wyjaśniono różnicę pomiędzy nierzetelną a pustą fakturą. Całość poparto aktualnym orzecznictwem oraz praktycznymi przykładami. Kilka słów poświęcono także tematyce dotyczącej miejsca świadczenia usług, stawki podatku oraz rozliczania podróży służbowych, tu szczególnie intersujące okazało się zagadnienie rozliczania ryczałtów za noclegi.

 

Podczas spotkania eksperci odpowiadali na pytania uczestników, które odnosiły się głównie do kwestii dokumentacji oraz obowiązków podatnika w związku z kontrolą.

 

 

Zapraszamy na kolejne szkolenia w tym cyklu, które odbędą się z udziałem Kancelarii we Wrocławiu (27 października 2016 roku) oraz w Warszawie (9 listopada 2016 roku). Poniżej podano również link do strony głównej, poświęconej tym spotkaniom, gdzie można znaleźć ich szczegółowy plan i agendę:

http://spotkania.tsl-biznes.pl/